"Sadece iyi şeyler yapmak zorundayız"

A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, "Şampiyonada şimdiye kadar iyi ve kötü şeyler yaptık, yarın ise sadece iyi şeyler yapmak zorundayız" dedi.

NTV Spor 09.09.2013 - 17:12
"Sadece iyi şeyler yapmak zorundayız"

Almanya ile İsviçre'nin ortaklaşa organize ettiği Bayanlar Avrupa Şampiyonası'nda, maçlarını Almanya'nın Halle kentinde oynayan takımların antrenörleri basın toplantısı düzenlendi.
     
TSİ 18:00'da başlayacak mücadele NTV ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak...

A Grubu'nu 2. sırada tamamlayarak play off grubuna kalan A Milli Takım'ın İtalyan antrenörü Massimo Barbolini, toplantıda yaptığı konuşmada, zor bir grupta maçlara çıktıklarını belirterek, "Şampiyonada şimdiye kadar iyi ve kötü şeyler yaptık, yarın ise sadece iyi şeyler yapmak zorundayız. Çeyrek final için önümüzde sadece tek şansımız var" diye konuştu.
     
Belarus ile yarın yapacakları play-off maçında maksimum çaba göstermeleri gerektiğini kaydeden Barbolini, "Belarus çok iyi bir takım. Her iki takım da Berlin'e gitmek için maça var gücüyle asılacaktır. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız" ifadelerini kullandı.
     
Play-off'ta Türkiye ile eşleşen Belarus'un antrenörü Viktor Hancharov ise son dünya şampiyonu Rusya gibi çok tecrübeli ve güçlü takımların bulunduğu bir gruptan çıkarak play-off'a kaldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Takımıyla gurur duyduğunu dile getiren Hancharov, "Mükemmel çabaları için takımıma teşekkür ediyorum. Gerçekçi olmak lazım. Berlin'e gitmek istiyoruz ama Türkiye, çok yüksek düzeyde bir lige sahip olan iyi bir voleybol ülkesi. Çok zor bir maç olacağının farkındayız. Terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz" dedi.
     
Toplantıya katılan Almanya Milli Takımı Antrenörü Giovanni de Almanya'da kendi seyircileri önünde oynamanın çok keyifli olduğunu belirterek, grup maçlarından çok tatmin olduğunu, çeyrek finalde de aynı mücadeleyi göstererek yarı finale çıkmak istediklerini kaydetti.

Hollanda Milli Takımı Antrenörü Gido Vermeulen ise genç bir takım olduklarını ifade ederek, "İlk turda çok iyi iş çıkardık. Takımım, her maçta daha da tecrübe kazanıyor. Play-off'ta oynayacağımız Hırvatistan çok güçlü bir ekip ama aynı mücadeleyi gösterirsek kazancağımıza inanıyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...