Şampiyon Rusya!

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda zafer son 2 Dünya Şampiyonu Rusya'nın! Çeyrek finalde Millilerimizi eleyen son şampiyon Rusya, ev sahibi Almanya'yı 3-1 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

NTV Spor 15.09.2013 - 00:21

Almanya ve İsviçre'nin ortaklaşa düzenlediği Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası finalinde Almanya ile Rusya karşı karşıya geldi. Çeyrek Final'de Filenin Sultanları'nı eleyen Ruslar, finalde de ev sahibi Almanya'ya şans tanımadı ve 3-1 ile şampiyonluğa ulaştı.
 
Maç baştan sona büyük bir çekişmeye sahne oldu.
 
Rusya, kıran kırana geçen ilk seti 25-23 alarak 1-0 öne geçti. İkinci sete iyi başlayan takım Almanya oldu. Setin ortalarına doğru farkı 6 sayıya kadar çıkaran ev sahibi takım Rusya'nın tüm çabalarına rağmen üstünlüğünü korumayı başardı ve seti 25-23 kazanarak durumu 1-1'e getirdi.
 
Üçüncü sette iki takım da birbirine üstünük kurmakta zorlandı. Başa baş geçen setin sonlarına doğru ağırlığını ortaya koyan Rusya, 25-23'lük skorla durumu 2-1'e getirdi.

Rusya son sette ise ağırlığını iyice hissettirdi. Seti 25-14, maçı da 3-1 kazanan Ruslar böylece Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.

Sayfa Yükleniyor...