Şampiyon Rusya!

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda zafer son 2 Dünya Şampiyonu Rusya'nın! Çeyrek finalde Millilerimizi eleyen son şampiyon Rusya, ev sahibi Almanya'yı 3-1 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

NTV Spor 14.09.2013 - 23:21
Şampiyon Rusya!

Almanya ve İsviçre'nin ortaklaşa düzenlediği Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası finalinde Almanya ile Rusya karşı karşıya geldi. Çeyrek Final'de Filenin Sultanları'nı eleyen Ruslar, finalde de ev sahibi Almanya'ya şans tanımadı ve 3-1 ile şampiyonluğa ulaştı.
 
Maç baştan sona büyük bir çekişmeye sahne oldu.
 
Rusya, kıran kırana geçen ilk seti 25-23 alarak 1-0 öne geçti. İkinci sete iyi başlayan takım Almanya oldu. Setin ortalarına doğru farkı 6 sayıya kadar çıkaran ev sahibi takım Rusya'nın tüm çabalarına rağmen üstünlüğünü korumayı başardı ve seti 25-23 kazanarak durumu 1-1'e getirdi.
 
Üçüncü sette iki takım da birbirine üstünük kurmakta zorlandı. Başa baş geçen setin sonlarına doğru ağırlığını ortaya koyan Rusya, 25-23'lük skorla durumu 2-1'e getirdi.

Rusya son sette ise ağırlığını iyice hissettirdi. Seti 25-14, maçı da 3-1 kazanan Ruslar böylece Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.

Sayfa Yükleniyor...