"Şimdi işimiz daha zor"

A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası Play-Off’ta Avrupa’nın en iyi 8 takım arasına kalmanın önemli olduğunu ve işlerinin artık daha zor olduğunu ifade etti.

NTV Spor 10.09.2013 - 20:30
"Şimdi işimiz daha zor"

A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, "Avrupa'da ilk 8 takım arasında yer almak önemli ama şimdi işimiz daha zor" dedi.

Barbolini, Almanya'da süren Avrupa Şampiyonası'nda, play-off'ta Belarus'u 3-0 yenerek çeyrek finale yükseldikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Belarus karşısında iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

İyi servis atıp, iyi blok yaparak, rakibin direncini kırdıklarını kaydeden Barbolini, "Çeyrek finale çıktığımız için mutluyuz" ifadesini kullandı.

Çeyrek finalde Rusya ile çok zorlu bir maç yapacaklarını ifade eden Barbolini, "Berlin'e gitmek gerçekten harika olacak ama Rusya son dünya şampiyonu olan çok güçlü bir takım. Rus oyuncular tek tek bakıldığında çok güçlü oyuncular ve takım halinde de çok iyi oyun çıkarıyorlar. Elimizden geleni yapıp, yarı finale yükselmeye çalışacağız" dedi.

Belarus'un antrenörü Viktar Hancharov ise üzgün olduklarını dile getirerek, "Türkiye gibi çok yetenekli ve deneyimli oyuncuları olan bir takım karşısında çok hata yaptık. Türkiye'yi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...