Sultanlar çeyrek finalde!

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası Play-Off maçında Türkiye, NTV ve NTVSpor.Net'ten canlı yayınlanan mücadelede Beyaz Rusya'yı 3-0 mağlup etti ve adını çeyrek finale yazdırdı.

NTV Spor 10.09.2013 - 19:09
Sultanlar çeyrek finalde!

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası Play-Off karşılaşmasında Filenin Sultanları, Beyaz Rusya ile karşı karşıya geldi.

NTV ve NTVSpor.Net'ten canlı yayınlanan mücadelede, başa baş geçen ilk setin son bölümünde ağırlığını koyan A Milli Takımımız, bu seti 25-16 kazandı.

İlk sete iki takım da tutuk başladı. A Milli Takım, Büşra ve Gözde ile etkili olurken Belarus, Tumas ve Markhevich ile sayılar aldı. İlk teknik mola 8-6 Belarus'un üstünlüğüyle geçildi. İkinci bölümde rakip sahadaki boşlukları iyi değerlendiren A Milliler, plaselerle sayı üretti. File önünde Büşra ve Seda, iyi blok yaparak rakibe geçit vermedi. Oyuna giren Polen'in de katkısıyla A Milli Takım, öne geçmeyi başardı ve ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Ay yıldızlı ekip, molanın ardından istikrarlı oyununu sürdürdü ve farkı giderek açtı. İlk set 25-16 Türkiye'nin üstünlüğüyle tamamlandı: 1-0
     
A Milli Takım ikinci sete de tutuk başladı. Hücumda aksayan A Milliler, savunmada da iyi kapanamayınca 4-1 geriye düştü. Çabuk toparlanan Türkiye, Seda ile üst üste sayılar buldu ve ilk teknik molayı 8-6 önde geçti. Türkiye'nin sert hücumları karşısında savunmadaki direncini yitiren Belarus, farkın açılmasına engel olamadı. A Milli Takım, ikinci teknik molayı 16-9, seti de 25-13 önde bitirdi: 2-0
     
Ay-yıldızlı ekip, üçüncü setin ilk teknik molasını 8-5, ikinci teknik molasını ise 16-13 önde geçti. Molanın ardından fark iyice açıldı. Motivasyonunu kaybeden Belarus karşısında rahat bir oyun çıkaran A Milli Takım, seti 25-17 alarak, maçtan 3-0 galip ayrıldı ve adını çeyrek finale yazdırdı.
     
A Milli Takım, bugün çeyrek finalde Rusya ile karşılaşacak. Gerry Webber Salonu'ndaki maç 18.00'de başlayacak. Zorlu mücadele NTV ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak...
     
Salon: Gerry Weber   
Hakemler: Gilles Gaupp (Fransa), Luca Sobrero (İtalya)
Türkiye: Gözde Kırdar Sonsırma, Bahar Toksoy, Neslihan Demir, Naz Aydemir, Seda Tokatlıoğlu, Büşra Cansu (Gizem Karadayı, Güldeniz Önal Paşaoğlu, Polen Uslupehlivan, Özge Kırdar Çemberci)   
Belarus: Palcheuskaya, Harelik, Barysevich, Tumas, Malasai, Kalinauskaya (Pauliukouskaya, Markevich, Tsupranava, Mikhailenko)
Setler: 25-16, 25-13, 25-17
Süre: 65 dakika (22, 20, 23)  

Sayfa Yükleniyor...