Sultanlar gibi başladılar!

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası B Grubu'nda Filenin Sultanları, ilk maçında Azerbaycan'ı 25-21, 28-26 ve 25-13'lük setlerle 3-0 yendi.

NTV Spor 26.09.2015 - 23:31
Sultanlar gibi başladılar!

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası B Grubu ilk maçında Azerbaycan'ı 3-0 yendi.

Milli takım, Hollanda ve Belçika'nın ev sahipliğinde 29'uncusu gerçekleştirilen turnuvanın ilk maçında Azerbaycan ile Belçika'nın Anvers kentinde karşılaştı.

Mücadelenin ilk setine iyi başlayamayan Türkiye, 2-0 yenik duruma düşmesine rağmen Gözde, Neriman ve Eda'nın smaçlarıyla ilk teknik molayı 8-6 önde tamamladı. Azerbaycan'ın başarılı savunmayla dikkatleri çektiği ilk sette milliler ikinci molaya ise 16-15 yenik girdi.

Büyük bir çekişmeye sahne olan setin son bölümünde Neriman ve Eda'nın başarılı savunmasıyla rakibini durdurmayı başaran "Filenin Sultanları", ilk seti 25-21 aldı.

Milliler ikinci sete iyi başlamasına rağmen bu üstünlüklerini sürdüremedi. Rahimova ve Kurt ile peş peşe sayılar bulan Azerbaycan bu setteki ilk teknik molayı 8-7 önde tamamladı. Molanın ardından Rahimova'nın sayıları ve Poznyak'ın etkili bloklarıyla oyundaki üstünlüğünü sürdüren Azerbaycan, ikinci teknik molaya 16-15 üstün girdi. Molanın ardından her iki takımın peş peşe aldığı sayılarla büyük bir çekişmeye sahne olan ikinci seti ay-yıldızlılar, 28-26 kazandı ve 2-0 öne geçti.

Karşılaşmanın üçüncü setine hızlı başlayan milliler, Azerbaycanlı oyuncuların hatalarının yanı sıra etkili hücumlarıyla ilk teknik molayı 8-5 önde bitirdi. Polen ve Eda'nın sayılarıyla farkı iyice açan Türkiye, ikinci teknik molayı ise 16-7 üstün tamamladı. Üçüncü setin son bölümünde Neriman ile Gizem'in başarılı savunmalarıyla farkı açan Türkiye, son seti 25-13, maçı ise 3-0 kazandı.

Türkiye gruptaki ikinci maçında yarın aynı kentte Macaristan ile karşılaşacak.

Üç gün sürecek grup maçlarının ardından, grup birincileri çeyrek finale yükselecek. Gruplarda ikinci ve üçüncü sırayı alan takımlar ise play-off turunda oynayarak son 8 ekip arasına kalmaya çalışacak. Play-off turundan itibaren tek maçlı eleme usulü uygulanacak.

TÜRKİYE: 3 - AZERBAYCAN: 0
Salon: Lotto Arena
Hakemler: Susana Maria Rodriguez Jativa (İspanya), Victor Markov (Rusya)
Türkiye: Gözde Kırdar, Kübra Akman, Polen Uslupehlivan, Naz Akyol Aydemir, Neriman Özsoy, Eda Dündar Erdem (Gizem Karadayı, Gözde Kırdar, Güldeniz Önal, Merve Dalbeler, Gözde Yılmaz, Nilay Özdemir, Hande Baladin)
Azerbaycan: Poznyak, Kurt, Bayramova, Zhidkova, Karimova, Rahimova (Mammadova, Aliyeva, Yagubova, Abdulazimova)
Setler: 25-21, 28-26, 25-13
Süre: 84 dakika (27, 35, 22)

 

Sayfa Yükleniyor...