THY'den Abbondanza'ya yeni sözleşme

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, İtalyan başantrenör Marcello Abbondanza'nın sözleşmesini uzattı.

NTV Spor 16.03.2022 - 13:35
THY'den Abbondanza'ya yeni sözleşme

Türk Hava Yolları () Kadın Takımı, İtalyan başantrenör ile yeni sözleşme imzaladı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, 2019 yılının kasım ayından bu yana Türk Hava Yolları'nda görev yapan Marcello Abbondanza ile yola devam edileceği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Spor Kulübü Genel Sekreteri Abdullah Kelkitli, "Marcello ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Kendisine inancımız ve güvenimiz tam. Takım içindeki uyumu ve başarısı bizim anlaşmak isteğimizdeki en büyük etkendi. Kendisine önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

İmza törenine THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat da katıldı.

Marcello Abbondanza, 2019 yılının Kasım ayından bu yana Türk Hava Yolları’nda görev yapıyor. İtalyan çalıştırıcı daha önce Bergamo, Scavolini Pesaro, Fenerbahçe, Villa Cortese, Rabita Baku, Chemik Police kulüplerinde çalışhrç 

Türk Hava Yolları’nın 2020 Balkan Şampiyonu olmasında ve Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım arasında tamamlamasında büyük katkı sağlayan Marcello Abbondanza’nın kariyerinde, İtalya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Ligi Şampiyonluğu, Azerbaycan Ligi Şampiyonluğu, CEV Kupası Şampiyonluğu, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu gibi çok sayıda başarı bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...