"Umarım grupta lider oluruz"

A Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Ferhat Akbaş, Avrupa Şampiyonası B Grubu ilk maçında Azerbaycan'ı 3-0 yendikleri için mutlu olduklarını söyledi.

NTV Spor 27.09.2015 - 00:13
"Umarım grupta lider oluruz"

Azerbaycan maçının bekledikleri gibi zorlu geçtiğini ve özellikle ilk iki sette zorlandıklarını kaydeden Akbaş, "Bu tip turnuvalarda her zaman ilk maç zordur. Azerbaycan güçlü bir ekip. Grupta aynı şekilde zor maçlar oynayacağımızı tahmin ediyorum. Önemli olan buralarda galip gelmek. Başlangıç iyi oldu ama çok daha iyi oynamalıyız. Oyuncularımı, teknik ekibi kutluyorum. İlk gün açısından mutluyuz" dedi.

Macaristan'la yarın oynayacakları maçı da kazanmak istediklerini belirten Akbaş, "İki tane daha zorlu maç bizi bekliyor. Umarım grupta lider oluruz. Macaristan maçının da iyi olacağını düşünüyorum. Macaristan bu sene Avrupa Ligi'nde iyi bir ekip oldu, iyi iş yaptı. Belçika ev sahibi inanılmaz bir tribün desteği var ve son Avrupa üçüncüsü. Grubumuzda önemli bir ekol. Belçika maçının da zor bir maç olacağı kesin. Umarım kazanan taraf biz oluruz" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Bülent Karslıoğlu ise bugünkü maçta çok fazla hata yaptıklarını söyledi.

Türkiye'nin oturmuş, çok önemli bir ekip olduğunu vurgulayan Karslıoğlu, "Çok kısa süre önce takımın başına geldim. Bazı şeyleri değiştirmek zaman ister. Bugün aslında düşündüğümüz planlamaları sahaya yansıtamadık. Türkiye'nin çok az hatayla oynaması bizi oldukça zora soktu. Biz de normalinden daha fazla hatayla oynadık. Ciddi hatalar yaptık. Dolayısıyla kırılma noktalarında ferdi hatalarla seti verdik. Hatalarımızı biliyoruz, turnuvada mağlubiyetin hemen unutulması ve gruptan çıkmamız lazım" diye konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...