Voleybolda 1. Lig fikstürü belli oldu

Voleybolda bayanlar ve erkeklerde 2012-2013 sezonu 1. Lig fikstürü belirlendi. Erkeklerde normal sezon 13 Ekim'de başlayıp 17 Mart'ta sona erecek. Kadınlarda ise 20 Ekim'de start alıp, 31 Mart'ta tamamlanacak.

NTV Spor 28.08.2012 - 17:50

Voleybolda bayanlar ve erkeklerde 2012-2013 sezonu 1. Lig fikstürü belirlendi.

Ankara'daki Volley Hotel'de gerçekleştirilen fikstür çekimine, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile ligde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.

Fikstür çekimi öncesi konuşan, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık, yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek, ''Umarım, voleybolumuza yaraşır, dostluk, kardeşlik ve sevgi içinde bir sezon geçiririz. Önümüzdeki sezon, hepimiz için başarılarla dolu bir sezon olsun'' dedi.

Erkekler ve bayanlarda 1. Lig'de 2012-2013 sezonunda 12 takım mücadele edecek. Erkekler Voleybol 1. Lig'de ilk maçlar 13 Ekim'de yapılacak, normal sezon ise 17 Mart'ta oynanacak müsabakaların ardından tamamlanacak. Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nde ilk maçlar 20 Ekim'de oynanacak, normal sezonun son müsabakaları ise 31 Mart'ta yapılacak.

Normal sezonun ardından erkekler ve bayanlarda son iki sırayı alan takımlar küme düşerken, ilk 8 sırayı alan takımlar ise play-off müsabakalarına katılma hakkı elde edecek.

İLK HAFTA PROGRAMI
Çekilen fikstür sonucunda bayanlarda ve erkeklerde ilk haftanın maç programı şu şekilde oluştu:

ERKEKLER
4 Eylül Belediye - Yenişehir Belediye
Ziraat Bankası - İstanbul Büyükşehir Belediye
Torul Gençlerbirliği - Arkas Spor
Fenerbahçe Grundiğ - Çankaya Belediye ANKA
TED Kolejliler - Galatasaray
Halkbank - Maliye Milli Piyango

KADINLAR
Bakırköy Belediye Yeşilyurt - Eczacıbaşı Vitra
Ereğli Belediye - Beşiktaş
Nilüfer Belediye - TED Kolejliler
Fenerbahçe - Vakıfbank
Galatasaray - Bursa Büyükşehir Belediye
Sarıyer Belediye - İlbank

Sayfa Yükleniyor...