Sıfıra sıfır, elde var sıfır...

Manisa’da Fenerbahçe’nin penaltılarla kazandığı Süper Kupa maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Kötü tezahürat ve yabancı madde olayı bu sezon bitecek" dedi.

NTV Spor 28 Ağu 2014
Sıfıra sıfır, elde var sıfır...

Manisa'da Fenerbahçe'nin penaltılarla kazandığı Süper Kupa maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Kötü tezahürat ve yabancı madde olayı bu sezon bitecek" dedi.

Demirören'in federasyon internet sitesinde de yer alan açıklamaları şöyle:

“Üzülerek izlediğimiz kötü tezahürat, sahaya atılan yabancı maddeler... Ben kesinlikle söylüyorum bu devam etmeyecek ve ettirmeyeceğiz. Biraz önce sayın bakanımla da konuştum içerde spor savcısıyla da konuştum, her türlü önlemler alınacak. Futbolun güzel yanlarıyla futbolu güzel göreceğiz. Kanuni yollar mutlaka devam edecektir. Kötü tezahürat ve yabancı madde olayı bu sezon bitecek. Burada herkese çok iş düşüyor."

Sahaya atılan yabancı maddeler maçtan sonra medyada yer aldı... Meşale, bozuk para, çakmak gibi ne yazık ki artık sıradanlaşmış olanların yanında cep telefonu şarjından domatese kadar birçok farklı unsur da listedeydi.

Maç sırasında canlı yayında Erman Toroğlu, “Kameralar bu yabancı madde atanların hepsini çekiyor. Mutlaka işlem yapılacak” dedi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün açıklamasına gelelim... Kaç kişi hakkında sahaya yabancı madde atmaktan işlem yapılmış dersiniz?

100 mü? İnin...

80 mi? İnin...

50 mi? İnin, inin...

Yok artık ! 20 mi? İnin diyorum...

Kaç o zaman?

Rakamla değil, yazıyla ifade edelim ki hata olmadığına inanın: SIFIR...

Evet; kocaman bir sıfır...

İşte İHA'nın geçtiği Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün açıklaması:

“Manisa 19 Mayıs Stadyumunda Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan Süper Kupa finali öncesi ve maç sırasında meydana gelen olaylarda, karaborsa bilet alım-satımı nedeniyle 2 taraftara, 6136 sayılı yasaya muhalefet teşkil eden sustalı bıçak taşıyan 1 taraftara, taraftar otobüsünde 3 adet fişek esrar, 6 adet sopa, 4 adet bıçak bulunması nedeniyle 38 taraftara, yağma suçundan 1 taraftara, sahte biletle stadyuma girmeye çalışan 1 taraftara, maç esnasında müsabaka alanına giren 3 taraftara, maç esnasında tribünde meşale yakan 5 taraftara adli işlem yapıldı.”

Tribünde meşale yakmak suçundan 5 kişi hakkında işlem yapılmış ama sahaya yabancı madde atma eyleminden bir kişi hakkında bile işlem yok. Böyle bir eylem olmamış; olduysa da failler meçhul bu açıklamaya göre...

Maçın ardından Sayın Demirören'in açıklamaları için, “Kötü tezahüratı bitirmek mi? Gerçekten niyet buysa, tribünde kupayı takımı lehinde tezahüratlarla kutlayanları susturup küfürlü tezahürat başlatanlara federasyonun ne işlem yapacağına bakın” demiştim.

Ben bakıyorum ve göremiyorum.

Gören var mı?