"Vasa büyük bir oyuncu ve tarih yazdı"

THY EuroLeague'de Olimpiakos'u mağlup ederek finale yükselen Anadolu Efes'te Chris Singleton, Tibor Pleiss ve Elijah Bryant karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 19.05.2022 - 21:27
Son Güncelleme: 19.05.2022 - 21:34
"Vasa büyük bir oyuncu ve tarih yazdı"

THY EuroLeague'de Final-Four'un ilk maçında , Olimpiakos'u 77-74 mağlup ederek finale yükseldi.

Anadolu Efes'e galibiyeti getiren basketi Vasilije Micic son saniyede kaydetti. 

Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes'te  Chris Singleton, Tibor Pleiss ve Elijah Bryant galibiyeti değerlendirdi.

"Her şeyimi sahaya koymaya çalıştım" diyen Chris Singleton, "Burada kahramanlık bir iş vardı. Elijah Bryant'tan da çok katkı gördük. Maç sonuna geldiğimizde oyun kurucularımızndan birine topu vermemiz lazımdı Larkin ve Vasa vardı. Koç da topu Vasa'ya vermemizi söyledi"  dedi. 

Tarih yazdıklarını vurgulayan Tibor Pleiss, "Vasa (Vasilije Micic) tarih yazdı. Herkesin gözünde çok önemliydi. Son saniyede ihtiyacımız olanı verdi. O şutuyla bize istediğimiz verdi ve sorumluluğu aldı. Bu özel bir şey. Çok çalışıyoruz. Sonunda EuroLeague'in en iyi iki takımından birisi olduk. Ne kadar çok çalıştığımız herkes biliyor. Son şut her şeyi değiştirdi" sözleriyle takım arkadaşını övdü. 

Özellikle ilk yarıdaki skor katkısıyla dikkat çeken Elijah Bryant, "Bu şutları hep antrenmanda çalışıyorum. O şutları soktum. Takım arkadaşlarım beni buldu. Savunma enerji işi. Çok fazla rakip takım maçını izliyorum. Oyuncuların neler yapacağı konusunda bir hissiyatım olmasını sağlıyor. Vasa'yı son şutta birebir bırakmak istedik. Büyük oyuncular büyük şutlar sokar. Vasa da büyük bir oyuncu ve büyük bir şut soktu" sözleriyle oyununu anlattı, Micic'i de övdü. 

Sayfa Yükleniyor...