A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz: "Biz bir süreçten bahsediyoruz"

A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz Hırvatistan yenilgisi sonrası; "Maçtan sonraki durumumuzu iyiye çevirmek için konuşacağız ve derslerimizi çıkarmak için çalışacağız." dedi.

NTV Spor 29.03.2023 - 00:34
A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz: "Biz bir süreçten bahsediyoruz"

Türkiye, EURO 2024 Elemeleri'nde Bursa'da ağırladığı Hırvatistan'a 2-0 mağlup oldu. 

A Milli Takım'ın teknik direktörü maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"İlk temasta zayıf kalıyoruz"

Kuntz açıklamasında; "Skordan memnun değilim. İlk devrede takımımız taktiksel beklentilerimizi kesinlikle iyi uyguladı. İlk devre 3-4 tane net gol fırsatımız vardı. Ayakları iyi olan Hırvat oyunculara doğru baskı yaptık ve 7-8 tane ciddi hataya zorladık. Sıcağı sıcağına farkı özetlemeye çalışırsak; rakibimiz ile bizim aramızdaki en büyük fark, topla oynadığımız ilk temas. Stanisic, ilk temasta çok farklı topu oyuna sokuyor. Biz orada eksik kalıyoruz. Burada kendimizi geliştirmemiz gerekiyor." dedi. 

"Biz hep bir süreçten bahsediyoruz"

Milli Takım teknik direktörü açıklamasının devamında; "Biz hep bir süreçten bahsediyoruz. Bu süreçte genç oyunculara, böyle zor bir maçta ve zor bir rakibe karşı süre vermemiz önemliydi. Önemli olan genç oyuncular, bu süreyi aldığında elde edecekleri tecrübeyi idmanda veya bizim anlattığımız ile kazanamazlar. Bunu sahada öğrenmeleri gerekiyor. Maçtan sonraki bu zor durumu karşı dersler çıkarmak için çalışacağız." sözlerini sarfetti. 

Hakan Çalhanoğlu'nun sakatlığında son durum

Oyundan erken çıkmak zorunda kalan Hakan için konuşan Kuntz; "Hakan Çalhanoğlu, kasığından bir zorlanma yaşadı. Ne kadar ciddi olduğunu MR'dan sonra öğreneceğiz." açıklamasında bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...