Antoine Griezmann'dan ayrılık açıklaması

Barcelona'da performansından dolayı eleştirilerin hedefi olan Antoine Grizmann, Fransız basınına yaptığı açıklamada Katalan devinde mutlu olduğunu ve ayrılığı düşünmediğini söyledi.

NTV Spor 10.09.2020 - 09:48 | Son Güncelleme: 10.09.2020 - 10:34

Atletico Madrid'de gösterdiği performans sonrası Barcelona'nın büyük beklenti ile transfer ettiği Antoine Griezmann, ayrılık iddialarını reddetti.

Fransız gazetesi M6'ya konuşan ve Barcelona'da mutlu olduğunu vurgulayan Griezmann, "Geleceğim Barcelona'da mı? Evet... Belki bir gün haklı çıkarız amacıyla hakkımda neden asılsız haber uyduruyorlar, anlamış değilim" dedi.

Barcelona ile 4 yıl daha sözleşmesi bulunan Fransız yıldız, "Burada çok mutluyum. Kulübün ve teknik direktörün bana güvendiğini biliyorum. Hepimiz için çok karmaşık bir sezon oldu ama yeniden başlıyor." diye konuştu.

Ronald Koeman, Griezmann'a güveniyor

Quique Setién'in ardından takımın başına getirilen Ronald Koeman, geçmişte Hollanda basınına verdiği bir röportajda Griezmann'ı forvet pozisyonu için kilit oyuncularından biri olarak gördüğünü söylemişti.

Ancak Lionel Messi'nin takımda kalmasıyla birlikte Antoine Griezmann'ın kadrodaki durumu yeniden tartışılmaya başlanmıştı.

''Frenkie de Jong'un nasıl oynatılmaması gerektiğini gördüm''

Koeman, Antoine Griezmann ile birlikte Frenkie de Jong'un da daha verimli olacağı bir pozisyonda görev yapacağını dile getirmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı;

"Barcelona'nın bir maçına katılmıştım ve teknik direktör olursam onu hangi pozisyonda oynatmayacağımı gördüm. Genç oyunculara çok para harcıyorsunuz. Oyuncu hangi pozisyonda iyi performansa sahip ise o pozisyonunuzda oynatmalısınız, Ajax ve Hollanda milli takımında hangi pozisyonun kendisi için en iyi olduğunu gösterdi ve Barcelona'da oynama sebebi bu."

Sayfa Yükleniyor...