Barcelona Başkanı Joan Laporta: "Real Madrid gibi bir kulübün, Negreira davasına dahil olması şaka gibi"

Barcelona Başkanı Joan Laporta, Negreira davası hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda UEFA konuyla ilgili katalan ekibe soruşturma başlattı.

NTV Spor 17.04.2023 - 13:00
Son Güncelleme: 17.04.2023 - 14:23
Barcelona Başkanı Joan Laporta: "Real Madrid gibi bir kulübün, Negreira davasına dahil olması şaka gibi"

, UEFA'nın da soruşturmaya dahil olduğu Negreira davası hakkında konuştu. 'in davaya dahil olmasını şaşkınlıkla karşıladığını belirtti.

Laporta yaptığı açıklamada, ", devasa bir itibar zedeleme kampanyasına maruz kalıyor. Negreira davasıyla ilgili haberler çıktığında, bazı medya kuruluşlarından imajımızı zedeleyecek tepkiler geldi. Bu bir tesadüf değil. Dünyaya rol model olmamızı engellemek istediler ama hiçbir zaman başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. 125 yıllık tarihimizde saha içinde ve dışında her zaman adil olduk. Bu nedenle kendimizle gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı

Bir şaka olmalı

Ayrıca Real Madrid'in davayı körüklemeye çalışmasını vurgulayan Laporta, "Hukuki tartışmaya girmek isteyen bir kulüp var. Real Madrid'den bahsediyorum. Tarihsel olarak ve bugün hala hakem kararları açısından ayrıcalıklı bir kulüp. Real Madrid gibi bir kulübün, bu davaya dahil olması ve 'saldırıya uğramış gibi hissediyoruz' demesi bir şaka olmalı. 70 yıldır hakemleri atayan herkes Real Madrid'in eski üyeleri, eski oyuncuları, eski yöneticileri." açıklamasını yaptı.

📈İSPANYA LİGİ PUAN DURUMU📈

Negreira maçlarımızı etkilemedi

Negreira'nın maçlarını etkilemediğini vurgulayan başkan, "Barça 18 yıl boyunca teknik raporlara para ödedi. Bu raporların yapılması zorunludur, sektördeki yetkin kişiler tarafından yapılmıştır. Soruşturmada 623 rapor, 43 video raporu bulundu ve bunlar sadece 2014-2018'den. Negreira maçlarımızı etkilemedi." diye konuştu.

Katalan başkan Laporta sadece raporlar için para ödendiğini belirterek, "Kulüpten hiç kimse Negreira'ya hakem tarafsızlığı istediğimizi söylemedi. Yasal olan teknik raporlar için para ödedik ve hepsi bu" diyerek sözlerini tamamladı.

Negreira davası nedir?

Negreira davası, Barcelona'nın 2001'den 2018'e kadar yaklaşık 7 milyon euroyu Hakem Teknik Kurulu'nun bir dönem başkan yardımcılığını yapan Jose Maria'ya ödediğine dair iddiaların yer aldığı ve UEFA'nın konuyla ilgili soruşturma başlattığı davadır.

Sayfa Yükleniyor...