Fatih Terim'den Belhanda'ya destek: Antrenmanda bile hırsı çok yüksek seviyede. Zaman zaman zor tutuyoruz

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke 04 maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında sık sık eleştirilen Younes Belhanda'ya sahip çıktı ve "Kendisini seviyorum; çünkü kalbi ile beyni bir" dedi. Faslı oyuncunun elinden geleni yaptığını vurgulayan Terim, "Antrenmanda bile hırsı çok yüksek seviyede. Zaman zaman zor tutuyoruz" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 23.10.2018 - 17:09

Basında ve taraftarlar arasında zaman zaman eleştirilen Belhanda konusunda açıklamalar yapan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Belhanda oynasa da oynamasa da iyi oynasa da oynamasa da hep eleştiriliyor. Bunun nedeni bu oyuncular gelirken beklentilerin çok yüksek tutulması. Artık rakamları bir yana bırakalım. Kimse zorla almadı. Bir defa Belhanda düzgün davranan bir futbolcu. Ben daha bir gün bir yeri ağrıdığından izin istediğini hatırlamıyorum. Düzgün bir insan. Elinden gelenin maksimumunu yapmaya çalışan bir oyuncu. Çok da memnunum. Geçen seneden bu yana sadece sağda değil sol kenarda da oynayabilir. Küçük bir oyun değişikliğinde kenarlarda da oynayabilecek oyunculardan bir tanesi. Elinden gelen her şeyi verebilir. Bu sizi tatmin eder veya etmez; ama o tamamen oyuna konsantre. Antrenmanda bile hırsı çok yüksek seviyede. Zaman zaman zor tutuyoruz. Daha iyi oyunlar bekliyorum. Gol atmasını, asist yapmasını bekliyor ama Belhanda şu an bizim orta sahamızdaki önemli oyunculardan bir tanesi." dedi.

Belhanda konusunda kendisine maledilen bazı açıklamalara tepki gösteren Terim, "Belhanda ile ilgili ağzımdan çıkmayan haberler yapılıyor. Bu da günümüzde kuşak farkının tavana vurduğu bir ortamda tabii yanlış anlaşılmasına da veya tepki görmesine de sebep oluyor. Zaten çok konuşan biri de değil. Sosyal medyayı da kullanmıyor. Orada biraz dikkatli olursa memnun olurum. Benim şöyle bir felsefem var. Eğer bir oyuncu Galatasaray ile sözleşme imzalarsa, onu kazanmak için elimden geleni yaparım. O ısrar ederse yapacak bir şeyim yok ama onun dışında başka tarafa göndereyim ceza vereyim diye düşüncem yok. Ben o tarafta değilim. Kulübün bir değerini körletmek istemem. Ondan faydalanmak isterim. Belhanda bizim için önemli bir oyun. Kendisini seviyorum; çünkü kalbi ile beyni bir." diyerek sözlerini noktaladı.

"NAGATOMO BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS"
Japoon oyuncu Yuto Nagatomo ile Ömer Bayram'ı da öven Fatih Terim, "Nagatomo, sahada bizim ve takımımız için çok önemli bir oyuncu. Bir çok genç oyuncuya olduğu gibi deneyimli oyuncuya da önemli bir örnek. Donk antrenmandan sonra kendini ona teslim etmiş durumda. Ömer Bayram'ın geçen bir beyanını izledim. Ondan öğreneceğim çok şey var diyor. İnsanların ondan çök şey öğrenebilir. Bazen dinlendirmek istediğim rotasyonlarda Nagatomo orada da mutlu olduğunu zannetmiyorum. Böyle bir karakter. Bizim için büyük bir şans. Aynı mevkide oynadığı arkadaşı ondan önemli şeyler alabilir. Ömer Bayram'dan da memnunum. Çabuk alıştı, hiçbir sıkıntı çekmedi. Son maçta bir kaç pas hatası yaptı ki seyircinin reaksiyonun kendisine kızmak değil, başka şeyler beklediğini hatırlattım. Moralinin bozulmasını istedim. Yarın Nagatomo ile başlayan bir 11 sayabilirim." diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...