Burak Yılmaz'dan kariyeriyle ilgili flaş karar

Fortuna Sittard'dan ayrılan Burak Yılmaz bir basın toplantısı düzenleyerek futbolculuk kariyerini noktaladığını açıkladı.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 05.06.2023 - 16:01
Son Güncelleme: 05.06.2023 - 16:39
Burak Yılmaz'dan kariyeriyle ilgili flaş karar

Hollanda ekibi 'a sürpriz bir şekilde veda eden Burak Yılmaz, kariyerinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Tecrübeli forvet Çırağan Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi ve futbolu bıraktığını duyurdu.

Futbolculuk kariyerini noktalayan Burak Yılmaz, kariyeri ve geleceğiyle ilgili şunları söyledi:

"FUTBOLU BIRAKIYORUM"

"Hepinizin malumu dün akşam dünyanın en büyük oyuncularından bir tanesi (Zlatan İbrahimovic) statta ağlayarak, el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmek ama olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum"

"BANA KATLANMAK KOLAY DEĞİLDİ"

"22 senelik bir tecrübem var. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük hocalarıyla çalıştım. Onlara teşekkür ediyorum. Futbolun arka plandaki emektarlarına teşekkür etmek istiyorum. Bana katlanmak kolay değildi, o yüzden hepsi hakkını helal etsin."

⚽️👉 HABERLERİ

"GALATASARAY'IN YERİ FARKLI"

"4 tane çınar kulübümüz bana kapılarını açtı, herkese mavi boncuk dağıtmak istemem ama bu iki futbolcuya nasip oldu. Birisi de benim. Hepsinde çok büyük başarı yakalayamadım ama hepsinin kalbimde yeri çok farklıdır ama Galatasaray'ın beni Avrupa çapında futbolcu yapması, ne benim Beşiktaşlılığımı değiştirir ne de Galatasaray'da yaşadıklarımı unutturur. Galatasaray'da yaşadıklarım, kalbimin en farklı yerinde olacaktır."

"FENERBAHÇE İÇİMDE UKTEDİR"

"Fenerbahçe'de bir kez daha forma giyip bir tane gol atmak isterdim. Fenerbahçe'de golümün olmaması içimde uktedir. Ama şu da var ki Fenerbahçe'de çektiğim acılar beni bugünlere getirdi"

🟡FENERBAHÇE HABERLERİ🔵

"ŞENOL HOCANIN BENİMLE ALAKALI DÜŞÜNCESİ OLDUĞUNU BİLİYORUM"

"Şenol hocamın yanından geldim buraya. Hocamın da tabiki bizlerle alakalı bir düşüncesi vardı ama bunu bana bildirmedi. Düşüncesi olduğunu da biliyorum. Hocamın aklında benimle alakalı bir şey olduğunu biliyorum. Ama bana deklare etmedi. Şenol hocamın aklında mutlaka benimle alakalı bir şey vardır ama yoksa da problem değil. Şenol hocam benim başımın tacıdır"

A MİLLİ TAKIM'DAKİ EN MUTLU VE EN MUTSUZ ANLARI

"Hollanda'ya yaptığım hat-trick gecesinde çok mutluydum. Avrupa Şampiyonası'nın ikinci maçından sonra ise odadan bile çıkmadım. Galler maçından sonra çok mutsuzdum."

"MANCINI BENİ DAVET ETTİ"

"Mancini ve Galtier ile görüştüm. Hatta Mancini beni oraya davet etti. Benim derdim hemen bir yerden başlayayım değil. Yavaş yavaş, çok bir acelem yok. Eğitimlerimi alıyorum."

🟡GALATASARAY HABERLERİ🔴

"FORTUNA'DA BERABER YÜRÜYEMEYECEĞİMİZİ GÖRDÜK"

"Fortuna Sittard'a 5 senelik proje için gittim, hoca olacaktım. Sonra beraber yürüyemeyeceğimizi, aynı çizgide olmadığımızı gördük. Sonrasında birlikteliğimizi sonlandırdık, geçmiştir ve bitmiştir. Önümüze bundan sonra bu şekilde bakacağız."

"ŞENOL GÜNEŞ'İN BENDEKİ YERİ BAMBAŞKA"

"Bütün hocalarıma çok teşekkür ediyorum, hepsinden bir şeyler aldım ama Şenol Güneş'in bendeki yeri bambaşkadır. Benim 20 yaşındaki kafamla Şenol Güneş ile buluşsaydım Şenol hocayı delirtirdim herhalde. İyi ki 25 yaşından sonra buluşmuşum onunla."

⚫️BEŞİKTAŞ HABERLERİ⚪️

"CENK TOSUN VE ENES ÜNAL'A GÜVENİM SONSUZ"

"Enes Ünal çok talihsiz bir sakatlık yaşadı. Cenk Tosun'un performansı ortada. Cenk ve Enes'in Milli Takım'da gerekli etkiyi yaratacağını düşünüyorum. Onlara güvenim sonsuz. Altyapıdan da gelenler olacaktır, yeni isimler de bulmalıyız. Genç takımlardaki iyi oyuncuları da biliyorum. Mesela adını şu an hatırlayamadım ama U17 takımında iyi bir golcü var."

"ICARDI GALATASARAY'DA KALMALI"

"Icardi çok önemli bir oyuncu. Galatasaray ile kimyası tuttu. Bence devam etmeli. Galatasaray'da her zaman çok iyi santrforlar ve kaleciler oynamıştır her zaman. Icardi mutlaka Galatasaray'da kalmalı ama kalamasa da Galatasaray daha iyisini bulur zaten."

Sayfa Yükleniyor...