Çağlar Söyüncü: Bize güvenmeye devam etsinler!

A Milli Takım, 5. kez Avrupa Şampiyonası'nda.. Avrupa Şampiyonası'na katılmak için 1 puana ihtiyacı olan Ay Yıldızlılar, İzlanda ile golsüz berabere kaldı finaller biletini aldı.

NTV Spor

14.11.2019 - 22:49

Bu maç öncesi finaller için 1 puana ihtiyacı olan A Milli Takım, maça kontrollü başlarken; mutlak galibiyete ihtiyacı olan İzlanda daha etkili oldu. İlk dakikalardan itibaren topu rakip kaleye götürmek isteyen İzlanda, savunmamızı aşamadı. İzlanda ilk yarıda tehlikeli gelemezken; Milliler, 2. yarıda oyundaki üstünlüğü ele geçirdi. Rakibin direncini kıran Ay Yıldızlılar, İzlanda kalesinde de tehlikeli ataklar gerçekleştirdi. Ancak iki takımın da çabası sonuç vermedi ve karşılaşma 0-0 sona erdi. 

Karşılaşmanın ardından görüşlerini dile getiren başarılı stoper Çağlar Söyüncü, "2020'ye gideceğimize inanıyorduk. İlk maçtan bugüne kadar inancımız vardı. İkincilik üzüntümüz var biraz ama daha rakibimiz oynayacak, belli değil. Halkımız doya doya kutlasın, çok hak ettik. Onlara da bir kez daha teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çağlar, son olarak taraftarlara bir kez daha seslenerek "Bize güvenmeye devam etsinler" diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...