Phillip Cocu: Fenerbahçe'de karmakarışık bir hikaye ortaya çıktı

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Phillip Cocu, sarı-lacivertli ekibe imzasının yanlış zamanda yanlış tercih olduğunu söyledi.

NTV Spor 03.10.2021 - 13:52
Cocu: Fenerbahçe'de karmakarışık bir hikaye...

'nin eski teknik direktörü Phillip , Hollanda basınına verdiği röportajda sarı-lacivertli ekipteki günlerini anlattı.

Algemeen Dagblad'a konuşan Hollandalı teknik adam, Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde kulübün karmaşık bir halde olduğunu söyledi.

PSV Eindhoven'dan ayrılıp Fenerbahçe'ye imza atma sürecini özetleyen Cocu, "Fenerbahçe hakkında kısaca şunu söyleyebiliriz. Yanlış zamanda yanlış bir seçimdi. 2018'de PSV'den ayrılırken birçok kişi çok şaşırdı. Beş yıllık teknik direktörlüğün ardından altıncı sezon mümkün olabilirdi. Ama PSV'de uzun yıllar farklı pozisyonlarda çalıştım ve 'Başka bir yer nasıl olur?' duygusuna kapıldım." diye konuştu.

"Karmakarışık bir hikaye ortaya çıktı"

"Fenerbahçe'de yine kupalar için oynayacağımızı düşündüm. Çünkü PSV ile üç şampiyonluktan sonra istediğim buydu. Tamamen farklı bir kültürde bunun zorlu olacağını biliyordum ve beni çeken şey tam da buydu. Ancak karmakarışık bir hikaye ortaya çıktı. Kulüp, UEFA'nın kıskacındaydı ve hiçbir oyuncuyu alamadı. Şimdi gördüğünüz gibi UEFA yaptırımları masadan kalktı, yepyeni bir takım kuruldu ve Fenerbahçe tekrar zirvede. Ancak her şeyi tekrar düzene koymaları üç yıl aldı."

Phillip Cocu, 2018 yazında Fenerbahçe'ye imza atmış ancak kariyeri oldukça hızlı son bulmuştu. Ligde 10 hafta takımın başında kalan 50 yaşındaki teknik adam 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 yenilginin ardından gönderilmiş ve Ersun Yanal göreve getirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...