"Çok fazla zamanı yoktu hocanın, bu nedenle eleştiriliyor"

Galatasaray'da Taylan Antalyalı, Domenec Torrent'le çok zor bir dönemde göreve geldiğini söyledi. 27 yaşındaki oyuncu, Fatih Terim'le ilgili ise "Fatih Terim, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük teknik direktörüdür. Bu benim açımdan tartışmaya kapalı bir durum" dedi.

NTV Spor 30.04.2022 - 12:44
Son Güncelleme: 30.04.2022 - 12:58

Spor Toto Süper Lig'de yarın oynanacak Sivasspor maçıyla birlikte sarı-kırmızılı formayı 100. kez giyecek Taylan Antalyalı, kulüp dergisine açıklamalada bulundu.

Galatasaray'a transfer süreciyle birlikte Domenec Torrent ve Fatih Terim'le ilgili açıklamalarda bulunan Taylan Antalyalı şunları söyledi:

"Galatasaray beni isteyince diğer tüm kapıları kapatmış oldum. Birçok takım ile görüşüyorduk o sırada, sonra bir gün menajerim aradı. Galatasaray'ın benimle ilgisi olduğunu, Abdürrahim Albayrak'ın arayıp durumumu sorduğunu söyledi. Benim için tek bir hedef vardı artık Erzurum'dan ayrılıp bir an önce Galatasaray'da olmak istiyordum."

"Benim için büyük bir şanstı"

"Ben iyi bir Galatasaraylıyım ve Selçuk İnan'ı oynadığı dönemde izleyen ve takip eden benim gibi her genç futbolcunun idolüdür. Orta saha oynadığım için de benim direkt olarak örnek aldığım kişiydi. Kendime idol olarak seçtiğim biriyle aynı takımda bulunmak benim için büyük bir şanstı. Önce futbolcu olarak sonrasında da bana hoca olarak çok yardımcı oldu.

"Zor bir dönemde geldi"

"Domenec Hoca ile de gayet iyi çalıştığımız düşünüyorum. Taktik olarak da aslında istediklerini yapmaya çalışıyoruz, güveniyoruz o taktiğe de ama zor bir dönem geldi. Çok fazla zamanı yoktu hocanın bu nedenle eleştiriliyor. Ama zamanı olsaydı çok daha iyi sonuçlar alınıp çok daha başarılı olurduk diye düşünüyorum."

"Ben böyle bir kıyaslama yapmayacağım"

"Fatih Terim, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük teknik direktörüdür. Bu benim açımdan tartışmaya kapalı bir durum. Fatih hocayla 2.5 sene çalıştım. Kendisinden çok fazla şey öğrendim. Fatih hoca ayrıldı, Domenec Torrent geldi.

İnsanla bir kıyaslama yarışına girdiler. Ben böyle bir kıyaslama yapmayacağım çünkü ikisi de bambaşka hocalar. Fatih Hoca Türkiye tarihinin en iyi hocasıdır. Domenec hocayla gayet iyi çalıştığımızı düşünüyorum.

Sayfa Yükleniyor...