Galatasaray'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a: Düşman değil, rakibiz

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yaptığı açıklamalara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi ve "Düşman değil, rakibiz" dedi.

NTV Spor 03.02.2023 - 23:45
Son Güncelleme: 04.02.2023 - 12:38
Galatasaray'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a: Düşman değil, rakibiz

'in 22. haftasının bitmesinin ardından başlayan hakem polemiğinde , ve art arda açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin 'ayrıcalık', 'adalet' ve Atilla Karaoğlan paylaşımlarına Beşiktaş yanıt verdi. Siyah beyazlılar, Fenerbahçe için, "Kendi camialarını yatıştırmak, hakemleri etki almak için başarısızlıklarına kılıf arayanları, saha dışında Beşiktaş ismini ucuz oyunlarına alet etmemeleri hususunda uyarıyoruz." ifadelerini yayınladı.

➡ FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI

Beşiktaş, Galatasaray için ise "Olmayan penaltılar ve yanlış hakem kararlarıyla liderlik koltuğunda oturan Galatasaray Spor Kulübü’nün de dün bağırıp, bugün hakemlerin lehlerine verdikleri kararlara susması ve aynı şekilde ligin başında hakemlerin verdikleri destekle mutlu olan ama bugün ise hakem hatalarından dert yanan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün açıklamaları, "Bana dokunmazsan sorun yok ama dokunursan sorun var" mantığının ta kendisidir" ifadelerini kullandı.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yaptığı açıklamaların ardından sosyal medya hesabında ve sitesinde açıklama yayınladı. Sarı kırmızılıların yaptığı açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü olarak, 'bir kulüp için ayrıcalık değil, herkes için adalet' arayışımızın hiç durmadan devam edeceğini bir kez daha belirtmek isteriz." ifadelerini kullandı.

➡ BEŞİKTAŞ'IN AÇIKLAMASI

Galatasaray'ın yaptığı açıklamanın tamamı

"Bu sezon oynanan, öncelikle ilk 5 sıradaki takım, istenirse diğer tüm takımların maçlarının tartışmalı görüntüleri Kulüpler Birliği tarafından belirlenmiş, uluslararası camiada itibarı bilinen, önemli maçları yönetmiş yabancı hakemler tarafından kurulan bir heyet tarafından değerlendirilsin. Bu program, tüm pozisyonlar ve detaylarıyla televizyonlarda yayınlansın.

Bu çalışmanın futbolseverlerin yanlış değerlendirdiği kararları görmesi ve doğru şekilde bilgilenip, kafasındaki soru işaretlerini azaltması açısından büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bunun yanında hangi takımın ne kadar hataya maruz kalıp, haksızlığa uğradığı ya da avantaj sağladığını göstermesi açısından da önemli bir milat olacağını düşünüyoruz. 

Hepimiz zaman zaman, kulüplerimize olan sevgimiz yüzünden objektif bakış açımızı kaybediyor ve oluşan gerginliklerin bir parçası oluyoruz. Bu gerginlikler üzerinden köpürtülmeye çalışılan düşmanlık ne futbolumuzun marka değerine ne de içinde yaşadığımız toplumun özünde olan barış ve kardeşlik duygusuna katkı sağlıyor. 

Başta “ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimiz” olmak üzere, Türk futbolunun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve bilinçle, adalet için olan bu mücadelede bir araya gelmeye davet ediyoruz. 

Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve düşmanlıkları birlikte önleyelim."

Beşiktaş'tan adalet yanıtı

Beşiktaş, Galatasaray'ın paylaşımına yaptığı açıklamada, "Biz zamanında da susmadık ama adaleti herkes için istedik. Sesi çıkan olmamıştı. Adalet gün gelir herkese lazım olur. Haksızlığa zamanında karşı çıkmazsan sana lazım olduğunda da adalet isteyemezsin." ifadelerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...