Hamza Hamzaoğlu: Gaziantep ve Hatayspor'un maçları sayılmasın

Son olarak Eyüpspor'da görev alan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, deprem nedeniyle Süper Lig'den çekilmek zorunda kalan takımlarla ilgili olarak TFF'nin aldığı karar hakkında "Gaziantep FK ve Hatayspor’un maçlarını sezon başından beri yok saymak bana daha adil bir karar gibi geliyor." dedi.

NTV Spor 24.03.2023 - 14:37
Son Güncelleme: 24.03.2023 - 14:51
Hamza Hamzaoğlu: Gaziantep ve Hatayspor'un maçları sayılmasın

Deprem felaketi sebebiyle 'den çekilmek zorunda kalan Hatayspor ve FK'nın oynadıkları maçların sayılması, oynamadıkları karşılaşmaların ise hükmen mağlup olarak kayıtlara geçmesi tartışmalara neden oldu. 

Fanatik'e röportaj veren şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak, "Beşiktaş da son üç maçını kazandı. Bu üç takımın zirve yarışını ligin sonuna kadar götüreceğini düşünüyorum. Bu süreçte kulüplerin başarısını etkileyecek en önemli konu kilit oyuncuların sakatlıklardan dolayı takımı eksik bırakması. Bu tür sürprizlere de her zaman hazırlıklı olmalıyız." açıklamasını yaptı.

"Gaziantep ve 'ın maçları sayılmasın"

Ayrıca Süper Lig'den deprem felaketi sebebiyle ayrılan iki takım için, "Ayrı bir konu da ligden çekilen kulüplerimiz. İnşallah bir an önce toparlanıp, iyi bir şekilde lige dönerler. Ancak 17 takımlı bir ligi tamamlayacaksak bu takımların aralarında oynadığı maçlar ligin şampiyonunu ve düşenini belirlemeli. Gaziantep FK ve Hatayspor’un maçlarını sezon başından beri yok saymak bana daha adil bir karar gibi geliyor. Bu maçların sonuçlarının belirleyeceği bir lig sonu, kimseyi mutlu etmeyecektir." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...