EURO 2024 Elemeleri | A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz: Hırvatistan maçına favori olarak gitmeyeceğiz

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, EURO 2024 Elemeleri'ne kazanarak başlamanın önemli olduğunu belirtti. Kuntz, Hırvatistan'la oynanacak maçla ilgiliyse şunları söyledi, "Oradaki maç farklı olacak. Maça favori olarak gitmeyeceğiz. Aynı zamanda taraftarımız arkamızda olacak."

NTV Spor 25.03.2023 - 22:49
Son Güncelleme: 25.03.2023 - 22:50
"Hırvatistan maçına favori olarak gitmeyeceğiz"

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde , Ermenistan'ı 2-1 mağlup ederek elemelere galibiyetle başladı. galibiyete getiren golleri Orkun Kökçü ve Kerem Aktürkoğlu kaydetti.

A Milli Takım'da teknik direktör , mücadelenin ardından galibiyeti ve 90 dakikayı değerlendirdi.

Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlayan Stefan Kuntz, "Beklediğimiz performansı sahaya yansıtamadık. Gerçekçi olursak iyi oynadığımız ve kaybettiğimiz birçok maçım oldu. Bu maçta iyi oynayamadık. Tarihsel olarak bakarsanız da iyi oynamayıp kaybedilen maçlar çoktu. Kazanarak başladığımız için mutluyuz." açıklamasında bulundu.

Mücadelenin ilk yarım saatlik bölümüyle ilgil soruya Kuntz, "Ben de kesinlikle memnun kalmadım. İlk 30 dakikada defans oyuncularımızın performansı düşüktü ve orta saha oyuncularımızı yeteri kadar oyuna sokamadılar. Bekleri oyuna soktuğumuzda da onların çok fazla opsyionu yoktu. Bu sefer de onlar katkı sağlayamadı. Bu yüzden üçlü defansı dörtlüye çevirdik ve Salih'i savunmanın önüne aldık. Bu da sahaya daha iyi yansıdı." dedi.

Karşılaşmayla ilgili Kuntz ayrıca, "Ermenistan'da genel olarak iyi karşılandık ancak bugün atmosfer biraz daha farklıydı. Takım gençleşti ve yeni bir antrenörle oynadılar. Biraz zorlandık. Galibiyetle başladığımız için mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Enes Ünal'ın performansıyla ilgili ise Kuntz, "Burada şu anda Enes'e odaklanmamalıyız. Enes'in oyun içerisindeki konsantrasyonunu ikinci golde gördük. Bunlar da bir oyuncu için önemli." dedi.

Hırvatistan maçına ilişkin ise Kuntz şunları söyledi, "Oradaki maç farklı olacak. Maça favori olarak girmeyeceğiz. Aynı zamanda taraftarımız arkamızda olacak. Böylelikle milli maçlarda o duygu da oyun içine geldiğinde performans farklı olabiliyor. O yüzden o maç farklı olacak.

"Bu karar doğrultusunda karar verdik"

Stefan Kuntz, Abdülkerim Bardakcı'nın aday kadrodan çıkarılmasıyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi, "Abdülkerim Bardakcı için Perşembe günü rapor aldık. 2 haftalık tedavi süreci olduğu söylendi. Bu karar doğrultusunda kararımızı verdik."

Sayfa Yükleniyor...