Berat Özdemir'den Hull City sorusuna yanıt: Başkanla, hocamız görüşmüş

Trabzonspor'un orta saha oyuncusu Berat Özdemir, Slovenya kampında konuştu, "Hull City ile herhangi bir görüşmem olmadı. Ama başkanla teknik direktörümüz görüşmüş " dedi.

NTV Spor 07.07.2022 - 12:12
Son Güncelleme: 07.07.2022 - 13:17
Hull City sorusuna yanıt: Başkanla, hocamız görüşmüş

Trabzonspor'un kampında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan , "Şampiyonluğun tadını aldık. Biz futbolcular biraz doyumsusuzdur. Şampiyonluğa doyumsuzuzdur. Umarım bu sene daha da ileriye taşıyırız ve tekrar şampiyon olıuruz" dedi.

Geniş bir kadrolarını olduğunu söyleyen 24 yaşındaki oyuncu, "Bunu daha da genişletmeye çalışıyoruz. Süper Kupa da bir hedef. Trabzonspor'un olduğu yerde her zaman hedefler vardır. O maça kadar en iyi şekilde hazırlanıp umarım o kupayı da camiamıza kazandırırız" diye konuştu. 

Geçen sezonunun ikinci devresinde performans düşüklüğü yaşadığını kaydeden Trabzonspor'un orta saha oyuncusu, "Tekrar kendime gelene kadar takım oturmuştu. Takımda oynayan, yedek ve kadroya girmeyen bir kavram görmüyorum. Görev alan ya da görev almayan oyuncular vardır: Görev almadığımda takım arkadaşlarıma elimden geldiği tüm desteği vermeye çalıştım. Onların moral ve motivasyonunu yukarı çekmeye çalıştım. Belki de şampiyonluk böyle geldi. Belki de şampiyonluklar da böyle gelecek. Ben de ikinci devre görev aldığım süre zarfında elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Görev almadığımda da onlara destek vermeye çalıştım" ifadelerini kullandı. 

HULL CITY'YE TRANSFERİ KONUSU

Türk iş insanı Acun Ilıcaılı'nın sahibi olduğu 'den teklif alıp almadığı konusundaki soruyu ise Berat Özdemir, "Acun başkana saygılarımı iletiyorum. Zannetmiyorum ki bir Türk futbolcunun yurtdışında ülkesini temsil etmek gibi bir hayali olmasın. Kendisiyle bir görüşmem olmadı. Sanıyorum ki başkanlarıyla hocamız arasında görüşme olmuş. Ama benim bir görüşmem olmadı" yanıtını verdi. 

Kişisel performansıyla ilgili olarak ise Berat Özdemir, "Elbette eksiklerim var ama eksik tarafları mükemmel yapmak istiyorum. Şampiyonluk kutlamalarına ailemi çağırmadım. Ben duygusalım ailem benden daha duygusal. Şampiyonluk kutlamalarını içeride konuşmuştuk, "Bu ne ya?" demiştim. Başka bir kulüp böyle kutlayamazdı. Antalyaspor maçından sonra taraftarın sahaya girdiği bir video var. Hala açıp açıp onu izliyorum. Umarım tekrarlarını yaşarız" açıklamasını yaptı. 

Şampiyonlar Ligi

Şampiyonlar Ligi konusunda ise Berat Özdemir, "Şampiyonlar Ligi futbolun zirvesi. Öncelikli hedefimiz gruplara kalmak. Şampiyonlar Ligi müziğini defalarca Trabzonspor halkına dinletmek istiyoruz. Trabzon halkı oraları hak ediyor. Bizim de tek hedefimiz oralarda tutunabilmek. Santiago Bernabeu deplasmanını görmeyi istiyorum. Tribünler çok hoşuma gidiyor. Güzel bir deplasman olabilir. Trabzon daha zor ama." diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...