Türkiye 3-3 Lüksemburg | Stefan Kuntz: Herkesin ders çıkarması gerekiyor

A Milli Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz, 3-3 sona eren Lüksemburg maçını değerlendirdi.

NTV Spor 23.09.2022 - 00:19
Son Güncelleme: 23.09.2022 - 01:11
Kuntz: Herkesin ders çıkarması gerekiyor
Reuters

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup beşinci hafta maçında sahasında ile 3-3 berabere kalan , son maçlar öncesinde grubu lider tamamlamayı garantiledi ve B Ligi'ne yükseldi.

- ne söyledi?

Ay-yıldızlılarda teknik direktör Stefan Kuntz, karşılaşmanın ardından TRT Spor'a konuştu.

"Bugün iyi şeyler de kötü şeyler de oldu. Tabii ki kötü şeyler daha çoktu. bu yüzden tatmin edici bir şey değil. Öncelikle hedefimize ulaşmış bulunuyoruz, lig çıktık."

Her zaman öğrenen, gelişen bir takım olduğumuzu söylüyorum. Bu tür durumlarda bazen ileri, bazen geri gidişler oldu. Beraberliği son anlarda aldığımıza seviniyorum. Kaybetseydik geriye gitmiş olurduk.

Takımın mantalitesini bir noktada beğendim çünkü her geri düşüşümüzde, geri dönmeyi başardık. , ofansif ve defansif anlamda iyi oynanması gereken bir oyun. Defansif anlamda, bugün gerçekten iyi değildik. Hatalar yaptık ve bunlar gole sebebiyet verdi.

Bireysel hatalar yaptık. Karşılaşmadan önce 3 savunmacımızı kaybettik. Olağandışı koşullarda oynanan bir karşılaşmaydı, bazen böyle olur. Üst seviyede oynayan 6 oyuncumuz da bizimle birlikte değildi. Herkesin dersler çıkarması gereken bir maç oldu. Bu maçın bir özetinin yapılması gerekir. Gelişirken geri gidişler de olacaktır. Bu sonuçtan bir şeyler öğrenmezsek geri gidiş olur. Bundan ders alırsak bu, geri gidiş olmaz."

- "Defansif oyunlar hücumda başlar"

Alman çalıştırıcı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında sorulara yanıt verdi.

"Bireysel hatalar yaptık. 3 savunma oyuncumuz sakattı. Ozan Kabak'ın maçtan 3 saat önce oynamayacağı kesinleşti. İlk golden sonra Çağlar sakatlandı ve oyundan almak zorunda kaldık. Defansif oyunlar hücumda başlar. Bu konudaki hatalarımız buna sebebiyet verdi.

Çağırdığımız tüm stoperler oynadı. Hepsi idman yapabilecek durumdaydı. Maçtan 1 gün önce Merih ağrıları sebebiyle bize geldi. Ozan, maçtan 3 saat önce bize gelip bunu söyledi. Çağlar kale önünde şanssız bir sakatlık yaşadı. Ozan bize sakatlığını bildirdikten sonra Cenk Özkaçar'ı aday kadroya çağırdık ve Faroe Adaları maçı kadromuza dahil olacak.

Union Berlin şu anda Bundesliga lideri. Herkesten daha fazla koşuyorlar. Fenerbahçe'nin 118 KM koştuğunu gördüm. Bu her şeyin temeli. Santrfordan kaleciye, herkesin mücadele etmesi lazım. Oyuncunun bir acı hissetmesi lazım. Bazı oyuncularımızın düzenli oynamadığını biliyoruz. Bu da bir etken.

- "'de bir daha şaka yapmayacağım"

Söz veriyorum, bundan sonra Türkiye'de hiçbir şekilde şaka yapmayacağım. Sergen ile ilgili bir şaka yapmıştım, dün de başka şaka yaptım. Kesinlikle bir daha şaka yapmayacağım."

Ferdi Kadıoğlu'nun orta sahada oynamasını değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Ferdi'yi Hollanda Ümit Milli Takımı'ndan beri tanıyorum. Orada bu pozisyonda oynadığını biliyorum. Bu özelliğinden faydalanmak istedik. Eren ve Rıdvan gibi solda oynayan oyuncular var. Ferdi çok yönlü oyuncu. Bizim ne istediğimizi biliyor." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...