Volkan Demirel'den Beşiktaş galibiyeti yorumu: Maçı kazanacağımızı biliyorduk

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Beşiktaş galibiyetiyle ilgili olarak "Bu maçı kazanacağımızı biliyorduk. Şu an kafam sevinçten, mutluluktan bir dünya" dedi. Volkan Demirel maçın son anlarına doğru Valerien Ismael'e neden tepki gösterdiğine de açıklık getirdi.

NTV Spor 24.10.2022 - 22:41 | Son Güncelleme: 25.10.2022 - 00:03
DHA

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

Beşiktaş'ı 2-1 yenen Atakaş Hatayspor'da teknik direktör Volkan Demirel karşılaşmayı değerlendirirken, "İhtiyacımız olan bir galibiyetti. Beşiktaş'ın nasıl bir camia olduğunu biliyorum. Bu ülkenin en büyük kulüplerinden bir tanesi. Bunu kimse inkar edemez. Ancak rakip kim olursa olsun fark etmiyordu. Beşiktaş'ın son beş haftaya baktığımız da 60'dan sonra düştüğünü bariz görebiliyordunuz. Çok erken yediğimiz gole takımın reaksiyonu çok iyi oldu. İkinci yarıdaki gollerle maçı kazandık. Şu an kafam sevinçten, mutluluktan bir dünya. Maçtan önce de arkadaşlarımızın bu duyguları vardı. Kazanacağımızı biliyorduk. Doğruları yaptık. Onları oyuncum olarak görmüyorum. Hepsi arkadaşım, kardeşim. Duran topta da çalıştığımız her şeşi yaptılar. Sonuçta çalışılmış bir maçı kazandık. Çok mutluyuz" dedi. 

Oyuncuların güven eksikliği olduğunu söyleyen Demirel, "Bireysel ve bölgesel baktığında çok yetenekli oyuncular var. İlk altı haftanın verdiği özgüven eksikliği vardı. Bunlara bakarak özgüvenlerini öne çıkarmaya çalıştım. Herkesin içinde iki tane kötü papağan vardır. Biri iyi biri kötü konuşur. Onlara 'İyi papağanı dinleyin' dedim. Ze (Luis) iki senedir belki futbol oynamıyor. Biz onu konuşarak bu maça kadar hazırladık. Çıktı golünü de attı. Düşündüğümüz her şeyi uyguladılar. Bu yüzden hepsine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Volkan Demirel, Valerien Ismael'e neden tepki gösterdi?
Maçın sonlarındaki iki teknik heyet arasındaki tartışmayla ilgili olarak ise Volkan Demirel, "Rakibin tacı bize vermesi gerekiyordu. Teknik adam ben olsam rakibe vermesini söylerdim. Rakibin teknik direktörüyse müdahale etmedi. Tepkimi dile getirmeye çalıştım. Hakikaten zor durumydayız. Kazanmamız gerekiyor ve bu şekilde bir Beşiktaş taraftarı size verilen topu size bu şekilde iade etmez. Yanlış olduğunu düşündüğüm için hocaya tepkimi dile getirdim" açıklamasını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...