Özür diledi ama kadro dışı bırakıldı

SON DAKİKA HABERİ: Emre Çolak, şampiyonluk yarışı için kullandığı ifadeler ve Galatasaray için yaptığı paylaşım nedeniyle özür diledi. Ancak Fatih Karagümrük, oyuncuyu kadro dışı bıraktı.

NTV Spor 31.03.2021 - 13:28
Son Güncelleme: 31.03.2021 - 13:43

 Fatih Karagümrük, Emre Çolak'ı kadro dışı bıraktı. Fatih Karagümrük formasıyla yeniden Süper Lig'e dönen Emre Çolak, altyapısından yetiştiği Galatasaray'ın şampiyon olmasını istediğini söyledi. Kariyerine Galatasaray altyapısında başlayan ve sarı kırmızılı formayla üç şampiyonluk yaşadıktan sonra La Liga takımlarından Deportivo La Coruna'ya transfer olan Emre Çolak, "Beşiktaş avantajlı ama benim gönlüm Galatasaray'dan yana" ifadelerini kullanırken; Beşiktaş taraftarları bu sözlere tepki gösterdi. 

10 Nisan'da Karagümrük'ün Galatasaray ile oynayacağına vurgu yapılan tepkiler sonrası Emre Çolak, "İçimiz bir dışımız bir, Mayıslar bizimdir" paylaşımı yaparken, bunu 1.5 saat sonra sildi. 

EMRE ÇOLAK'TAN ÖZÜR

29 yaşındaki oyuncudan bu paylaşım için özür mesajı geldi. Emre Çolak şu ifadeleri kullandı: "Kulübüm Fatih Karagümrük ile Antalya'da sürdürdüğümüz kamp esnasında yaptığım bir röportajda, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı ile alakalı olarak yöneltilen soruya vermiş olduğum cevabın ve sonrasında sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşımın, maksadını aştığını üzülerek fark ettim. 

Röportaj sırasında şampiyonluk yarışında gönlümün, 11 yaşında kapısından içeri girdiğim ve profesyonel yaşantıma başladığım Galatasaray'dan yana olduğumu belirtmem üzerine gösterilen tepkiler sonrası, duygusal bir reaksiyon vererek sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımla profesyonellik ve duygusallık arasındaki ince çizgiyi aştığımın, kulübüme olan sorumluluğa uygun davranmadığımın farkındayım. 

Yaşanan bu talihsiz olaydan dolayı Fatih Karagümrük camiasından ve büyük taraftarımızdan özür dilerim."

FATİH KARAGÜMRÜK, EMRE ÇOLAK'I KADRO DIŞI BIRAKTI
Fatih Karagümrük oyuncunun geçici olarak kadro dışı bırakıldığını duyurdu. İstanbul ekibinden yapılan açıklamada, "Futbolcumuz Emre Çolak'ın bir röportaj sırasında yaptığı açıklamalar kulübümüzce dikkatle incelenmiş ve her ne kadar anılan futbolcumuzun açıklamalarının kötü niyet içermediği ve kamuoyunda yankı uyandırdığı şekilde futbolcumuzun olası bir görevlendirme halinde gönül verdiğini belirttiği kulüp lehine herhangi bir girişimde bulunmayacağı kanısına varılmış olmakla birlikte, bahsi geçen açıklamaların köklü bir tarihe sahip kulübümüzün değerleri ve ilkeleri ile bağdaşmadığı da izahtan varestedir. Bu sebeple anılan futbolcumuzun konu hakkında savunması talep edilmiş ve kulüp içi disiplin sürecinin sonlanmasına kadar geçici olarak kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir" denildi. 

Sayfa Yükleniyor...