Premier Lig devleri Avrupa Süper Ligi için dirsek temasında

Avrupa Süper Ligi'nin yeni organizatörü Premier Lig kulüpleriyle görüşmelere açık kapı bıraktı.

NTV Spor 20.10.2022 - 21:42
Premier Lig devleri Avrupa Süper Ligi için dirsek temasında
AP

geri mi dönüyor? Arsenal, , , , ve 2021'deki başarısızlıka sonuçlanan oluşumdan 48 saat içinde projeden çekildi.

Yenilenmiş bir Süper Lig önerisini destekleyen şirket olan A22 Sports'a CEO olarak atanan Bernd Reichart, İngiliz kulüpleriyle görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

- Ne söylendi?

BBC'ye konuşan Reichart, "Birisi kapıyı tamamen kapatırsa onlarla konuşamam ama önemli kulüplerin bunu masaya yatıracaklarını umuyorum. Bazı kulüpler eleştirilere rağmen ilgilenmeye ve çözüm önermeye devam ediyor. Geri dönüyorlar, dinliyorlar, öğreniyorlar ve sohbet ediyorlar." dedi.

, ve Avrupa Süper Lig fikrine bağlı kalmaya devam ediyor. Organizasyona dahil olan altı İngiliz kulübü, tepkiler ve UEFA'nın yaptırımları sonrası hızla geri çekildiler. Ülkede konuya karşı çıkanlar arasında Prens William ve o zamanki Başbakan Boris Johnson da bulunuyordu.

İlk girişimin çökmeesinin ardından UEFA ve Nasser Al-Khelaifi başkanlığındaki Avrupa Kulüpler Birliği, kulüplerin mali gelirlerini artıracak bir dizi kararlar aldı.

Bu ayın başlarında, Real Madrid Başkanı Florentino Perez futbolun 'hasta' olduğunu ifade ederken, Juventus ve Barcelona'nın kulüplerin ciddi mali baskılar yaşadığını söyledi.

- "Geri dönüyoruz"

Reichart, "Süper Lig için eleştirilerin geneli daimi üyelik, sportif başarı, yükselme ve düşme ile ilgiliydi. Şimdi format yapıcı diyalogun sonucu olacak. Bana atılan fikirler var ve bunları araştırmak istiyorum. Önceden belirlenmiş bir formatımız yok çünkü geçen yıl birliği bozan buydu. Sonra UEFA'nın tehditleri ve yaptırımları ortaya çıktı ve konu bitmişti. Şimdi geri dönüyoruz ve önerilerde bulunuyoruz. Bu doğru ve güvenilir bir yaklaşım. Oyunu daha çekici ve etkili bir şekilde sunabilecek birçok format var." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...