Restoranlara yiyecek satarken La Liga'da teknik direktör oldu

La Liga ekibi Levante'nin teknik direktörü Alessio Lisci geldiği noktayı anlatırken geçmişte yaşadığı zorluklardan bahsetti.

NTV Spor 07.12.2021 - 19:30

La Liga ekibi Levante yakın zamanda teknik direktör Javier Pereira'nın görevine son vermişti.

Takımın başına geçici teknik direktör olarak Alessio Lisci'yi getiren Levante'de İtalyan çalıştırıcı hayatını La Gazzetta dello Sport'a anlattı.

36 yaşındaki Lisci kariyerine 2011'de Levante'de yardımcı antrenörlükle başladı. 2017'de İspanyol ekibinin genç takımında çalışmaya başlayan Lisci 2020'de ise B takımın başına geçti. A takımda teknik direktörle yollar ayrılınca Lisci geçici olarak La Liga ekibinin başına getirildi.

Kral Kupası'ndaki Huracan Melilla maçıyla göreve başlayan Lisci, Levante ile ilk maçında 8-0'lık galibiyet elde etti.

"İlk iki yılım çok zorlu geçti"

"Roma'da doğdum, eğitimimi tamamladıktan sonra çalışmaya başladım. Stajımı bitirdikten sonra La Liga'daki 20 kulübe de mail attım. 2011'de Levante'de Levante'de Villafaina'nın yanında yardımcılığa başladım ama 2016'da kovuldu, ben de Roma'ya döndüm"

"Döndükten birkaç ay sonra Juvenil B'yi çalıştırmam için Levante'den çağrıda bulundular. Hala buradayım. Ancak İspanya'daki ilk iki yılım çok zorlu geçti. Geçimimi İtalyan restoranlarına yiyecek satarak sağladım"

La Liga'da 16 haftada 8 puan toplayabilen Levante 20. sırada yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...