Rio Ferdinand: ''Premier Lig iptal edilmeli''

Manchester United'ın eski yıldızı Rio Ferdinand, corona virüs salgını sebebiyle ertelenen Premier Lig'in bu sezon geçersiz sayılması gerektiğini düşünüyor.

NTV Spor 23.03.2020 - 19:15 | Son Güncelleme: 24.03.2020 - 12:39

İngiltere'de corona virüs salgını sebebiyle ertelenen Premier Lig'in kaderinin ne olacağı belirsizliğini sürdürüyor.

Liverpool'un 2 galibiyet daha alması halinde şampiyonluğunu ilan edeceği Premier Lig'de bitime 9 hafta kala maçlar askıya alınmıştı. 41 yaşındaki eski futbolcu Rio Ferdinand, Premier Lig'in bu sezon geçersiz sayılması gerektiğini söyledi.

''Başka bir yol daha göremiyorum''

İngiltere'nin eski yıldızı, Liverpool'un Premier Lig kupasını ilk kez evine götürecek olmasına rağmen ligin iptal edilmesi gerektiğini düşünüyor. Instagram hesabından açıklama yapan Rio Ferdinand, "Manchester United'ı desteklediğim için ligin iptalini isteyeceğimi düşünen birçok Liverpool taraftarı olacağını biliyorum. Fakat bu yüzden söylemiyorum, sağlığımızın tehlikeye atılmadığı başka bir yol daha göremiyorum. Bütün kararlar kapalı kapılar ardında alınıyor ama oyuncular hala sahaya çıkıyor. Futbolcular toplumun bir parçası olarak görülmüyorlar mı?" dedi.

''Sahaya çıkmak adil değil''

"Sezona temiz bir sayfa ile başlayalım" diyerek Premier Lig'in salgın bittikten sonra baştan oynanması gerektiğini düşünen Ferdinand şu şekilde konuştu: "Tedavi gören, henüz iyileşmemiş veya virüsü taşıyan oyuncular var. Diğer oyuncular da corona virüsüne yakalanabilir. Maçlar oynandığı sürece statlarda görev yapacak insanlar olması gerekecek. Bu yüzden sahaya çıkmanın adil olmadığını düşünüyorum. Futbolu hepimiz seviyoruz, ben de çok seviyorum ama bu ciddi bir durum"

82 puanla ligin zirvesinde yer alan Liverpool, hanesine 6 puan daha yazdırması halinde Premier Lig'de ilk şampiyonluğunu ilan edecekti. İngiltere'de corona virüs salgını sebebiyle maçlar, 30 Nisan'a kadar askıya alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...