A Milli Takım | Mert Günok: Zorlu bir yolun başlangıcı olacak

A Milli Takım'da Mert Günok, EURO 2024 Elemeleri'yle ilgili, "Zorlu bir yolun başlangıcı olacak. Bunu daha önce yaptık yine yapacağımıza inanıyorum. Hedefimiz Almanya." dedi.

NTV Spor 20.03.2023 - 18:31
Son Güncelleme: 21.03.2023 - 00:47
"Zorlu bir yolun başlangıcı olacak"

Şampiyonası Elemeleri ilk iki maçında Ermenistan ve Hırvatistan'la karşılaşacak 'da , akşam antrenmanı öncesinde soruları yanıtladı.

Elemeleri'yle ilgili deneyimli kaleci, "Benim için kolay olmadı geçtiğimiz sene. Ağır bir sakatlık yaşadım. Futbol hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşadım. Futbolun içinde bunlar var. Hedeflerim doğrultusunda buralara geleceğime inanıyordum. Stefan Kuntz hocamızla da sürekli iletişim halindeydik. Her zaman benim performansımla ilgilendi. Önemli bir yolun başlangıcındayız. Zorlu bir yolun başlangıcı olacak. Deplasmanda Ermenistan'la oynayacağımız maçla ilgili farklı görüşler olabilir ama biz saha içinde kalıp galip gelerek çok daha zorlu Hırvatistan maçına hazırlanacağız. Bunu daha önce yaptık yine yapacağımıza inanıyorum. Hedefimiz Almanya." ifadelerini kullandı.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Milli takımda çok kaliteli oyuncular olduğunu söyleyen Mert Günok, "Bu takımda yurt dışında oynayan çok kaliteli oyuncular var. Daha önce birlikte oynadığım oyuncular da var. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmayı başarmıştık. O döneme göre daha olgun ve genç oyuncular var. Yolumuzun güzel olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Milli takımda kaleciler arasındaki rekabetle ilgili soruya ise Mert Günok şu yanıtı verdi, "Çok değerli kaleciler var, alttan gelen isimler var. Biz de bu rekabetin içindeyiz. Bu rekabet de milli takıma yarayacaktır. Her oyuncunun, her kalecinin olmak istediği yer burası. Hepimiz bunun için çalışıyoruz."

Mert Günok sözlerini şöyle tamamladı, "Şenol Hoca, kadro açıklanmadan önce 'Çağrılacağını düşünüyorum' şeklinde görüşünü bana belirtmişti. Şenol Hoca geldikten sonra oynamaya başladım. Burada olmamda onun da katkısı var. Sonucunda buradayız. İnşallah güzel bir şekilde başlayıp, güzel bir şekilde bitiririz."

Sayfa Yükleniyor...