Busenaz Sürmeneli finale yükseldi!

Tokyo 2020 kadınlar boksta milli boksör Busenaz Sürmeneli 69 kiloda Hintli rakibi Lovlina Borgohain'i mağlup ederek adını finalde yazdırdı! Sürmeneli finalde altın madalya için mücadele edecek.

NTV Spor 04.08.2021 - 08:47
Son Güncelleme: 04.08.2021 - 09:02
Busenaz Sürmeneli finale yükseldi!

Tokyo 2020'nin 12'inci gününde boksta kadınlar 69 kiloda , finale yükseldi.

Kokugikan Arena'da Busenaz, Hindistan'dan Lovlina Borgohain'le ringe çıktı. Busenaz çok iyi başladığı ilk rauntta hakemlerin 5'inden de tam puan aldı. İkinci rauntta da hakemlerde 10'ar puan almayı başaran Busenaz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve altın madalya kazanmak için adını finale yazdırdı.

Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Milli Komitesi Başkanı Uğur Erdener de izledi.

Busenaz Sürmeneli'nin final maçı ne zaman?

Busenaz'ın final müsabakası 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 09.15'te oynanacak.

"13 senedir sabah akşam bunun için çalışıyoruz"

Busenaz Sürmeneli maçın ardından TRT Spor'a verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

"Çok mutluyum. 13 senedir sabah akşam bunun için çalışıyoruz. Sakatlıklar, psikolojik sorunlar... Hepsi burası için, burada oynayacağımız maç için. Ben Türkiye'ye altın madalya getirmek istiyorum. Türkiye'de üzücü olaylar var. Bir ölürüz, bin diriliriz. Onlara birazcık da olsa tebessüm ettirebilirsem ne mutlu bana. Bizim maçlarımız hep böyle zor dönemlere denk geliyor. Bayrağımız için savaşıyoruz. İnşallah altın madalyayla dönmek nasip olacak. Sadece beklesinler. Türkler hiçbir zaman pes etmez. Bana küçüklükten beri aşılanmış bir şey bu. Hiçbir zaman pes etmem. Spor kariyerimi de bu şekilde sürdüreceğim."

Sayfa Yükleniyor...