Deprem | Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman, ligden çekilme kararını açıkladı

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman, yaşanan deprem felaketi sonrası kentteki son durumu anlattı ve ligden çekilme kararları üzerine konuştu.

NTV Spor 09.02.2023 - 19:19
Son Güncelleme: 09.02.2023 - 20:00
Yeni Malatyaspor Başkanı ligden çekilme kararını açıkladı

Kahramanmaraş merkezli  felaketi, 10 ilde büyük yıkıma yol açtı. 

da bu şehirler arasında yer alıyor. 

Şehrin takımının başkanı , A Haber'dkei açıklamasında; "Şu an lige devam etmeyi düşünmüyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız diğer şehirlere yerleşti. Tesislerimiz kullanılamaz halde. Bize 7-8 ay lazım. O zamana kadar net bir karar alıp, yaralarımız sarıldıktan sonra değerlendireceğiz." dedi. 

"Kararı bildireceğiz"

Yaman sözlerinin devamında; "Büyük bir yıkım var. Şu anda maç aklımıza dahi gelmiyor. Ligden çekilmenin hesabını yaptık ve bildireceğiz." açıklamasında bulundu. 

Yılmaz Vural da açıklama yapmıştı

Sezonun geri kalan bölümünde oynamak istemediklerini belirten Vural, "Yönetim kurulumuzla da konuştuğumuzda federasyonumuzdan ricamız, 'u bu sezonun geri kalanı için bağışlasınlar. Devam edecek durumda değiliz. Halkın psikolojisi de futbol duymak istemiyor. Federasyonumuzun toplantısı var. Karar verecekler. Etkilenen takımlar var. Yabancı oyuncularımız şehri terk etti. Türk oyuncularımız evde. Buraya getiremiyoruz. Bu yarışa devam edecek durumda değiliz." açıklamasında bulunmuştu. 

Sayfa Yükleniyor...